Kontakta oss

Fråga oss

Vi hjälper alla som har frågor kring våra utbildningar, utbytesprogram eller sian studier här. Du kanske har funderingar innan du söker till oss eller så har du frågor kring dina nuvarande studier. Stora eller små frågor spelar ingen roll. 

Ringa, mejla eller boka tid på webben

Webb-bokning

Boka möte via www.teknat.uu.se/boka

Kontakt till Studentservice Geocentrum

Studievägledare 
Geovetenskap
Linda Lagebro
studievagledare@geo.uu.se
018-471 25 07

Studievägledare 
Hållbar utveckling
Amanda Johnson
susdev@geo.uu.se
018-471 71 54

Koordinator för utbytesstudier
Erik Rosenberg 
erik.rosenberg@geo.uu.se
018-471 23 22

Kursadministratör
Kandidatprogram i geovetenskap
Lars Andersson
018-471 37 89
lars.andersson@geo.uu.se

Kursadministratör
Samtliga masterprogram och CSD/Cemus-kurser
Jenny Thor
018-471 25 12
Jenny.thor@geo.uu.se

Kursadministratör

Civilingenjörsprogram i miljö- och vattenteknik
Studentförsäkringar

Liza Sjöqvist
018-471 22 55
liza.sjoqvist@geo.uu.se

Datatekniker
Maria Deutgen
maria.deutgen@geo.uu.se
018-471 27 52

Studentservice på Gotland och Ångström

Studievägledare Campus Gotland
Maria Ljungqvist
maria.ljungqvist@uadm.uu.se
018-471 82 45

Kursadministratör Campus Gotland
Ylva Anderberg
ylva.anderberg@uadm.uu.se
0498-10 82 41

Studievägledare Ångström
Miljö- och vattenteknik
Emma Svensson
studievagledare-W@uadm.uu.se
018-471 30 99

Studievägledare Ångström
Fysik
Rabab Elkarib
studievagledare@physics.uu.se
018-471 32 45


Hitta kontaktuppgifter till ämneskoordinatorer, programansvariga m.fl. på TekNats kontaktsida